Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Międzynarodowy sukces Pawła Przybojewskiego, zawodnika UKS Mechanik

Międzynarodowy sukces Pawła Przybojewskiego, zawodnika UKS Mechanik

W dniach 12-19.03.2017 r. w Thisted (Dania) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym, w których bardzo udany start odnotował zawodnik UKS Mechanik Paweł Pzybojewski.

Reprezentował on nasz kraj w kategorii wagowej do 93 kg. Uzyskał wynik 612,5 kg (przysiad – 227,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc – 137,5 kg, martwy ciąg – 247,5 kg), który pozwolił na zajęcie niezbyt lubianego przez sportowców (podium na wyciągnięcie ręki) IV miejsca w klasyfikacji ogólnej trójboju siłowego. W swojej koronnej konkurencji, czyli martwym ciągu sierpczanin zajął III miejsce i tym samym przywiózł z europejskich zmagań upragniony krążek,    tak zwany ,,mały medal” przyznawany za poszczególne boje.

Tak duży sukces Paweł osiągnął dzięki niezwykłej wytrwałości, samodyscyplinie, wielu godzinom ciężkiego codziennego treningu, ale także wsparciu przyjaciół, za które serdecznie dziękuje. Słowa podziękowania należą się szczególnie Panu Staroście Janowi Laskowskiemu oraz  Radzie Rodziców działającej przy Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu za wsparcie finansowe, bez którego nie udałoby się zawodnikowi zrealizować kolejnego marzenia – uczestniczyć w/w zawodach.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy PAWŁOWI !!! Życzymy wielu kolejnych sukcesów !!!

image_pdfimage_print
Skip to content