Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Międzynarodowa Konferencja 'Masters & Robots Youth’ z udziałem uczniów EKONOMIKA

Międzynarodowa Konferencja 'Masters & Robots Youth’ z udziałem uczniów EKONOMIKA

Dnia 14 listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu zostali zaproszeni do udziału w Międzynarodowej Konferencji Masters & Robots Youth’.

Organizatorem i koordynatorem spotkania była pani Aneta Kaczyńska nauczyciel przedmiotów informatycznych w ZS nr 2 w Sierpcu. W spotkani uczestniczyli również Aleksandra Sawicka nauczyciel języka angielskiego oraz Dariusz Zieliński nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Stawiamy na nowoczesną, edukację i staramy się stwarzać dla naszych uczniów jak najwięcej możliwości poznawania najnowszych technologii.

Motywem przewodnim 'Masters & Robots 2018′ była przyszłość człowieka, nauki i biznesu.”- podkreśliła Aneta Kaczyńska.

Na ’Masters & Robots 2018’ złożyły się wystąpienia na scenie głównej, scenie start-upowej, wykłady dla młodzieży ’Masters & Robots Youth’. Wydarzenie odwiedziło blisko 1000 osób, w tym 200 młodych przedsiębiorców i nastolatków z całej Polski oraz Europy.

W ciągu trzech dni blisko tysiąc osób doświadczyło jak wyglądać będzie przyszłość biznesu, człowieka i nauki.

W bloku 'Masters & Robots Youth’ skierowanym do młodzieży wzięło udział prawie 200 uczniów m.in. z Warszawy, Sochaczewa, Sierpca a nawet Krakowa.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu mogli zapoznać się z rozwiązaniami technologicznymi z pogranicza science-fiction i naszej codzienności. Niesamowici eksperci z całego świata odpowiadali na pytania:

 

Czy jesteś świadomy co Cię spotka w cyberprzestrzeni?

Czy zamówiłbyś w restauracji hamburgera wyprodukowanego w laboratorium lub fabryce? 

Czy nauka może pomóc nam w przeniesieniu życia na Marsa? 

Jak połączyć mózg, ciało i maszynę?

 

Spotkanie zakończyło się prezentacją możliwości bionicznej protezy przyszłości.

Wykłady oraz warsztaty były przeprowadzone w języku angielskim.

Imprezę zorganizował Digital University specjalizujący się w edukacji z zakresu transformacji cyfrowej i kompetencji przyszłości. Patronat honorowy nad 'Masters & Robots 2018′ objęło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Zdrowia, ambasady Stanów Zjednoczonych i Izreala oraz m. st. Warszawa.

 

image_pdfimage_print
Skip to content