Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty!

Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty!

8 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu nastąpiło rozstrzygnięcie Międzygimnazjalnego Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjów powiatu sierpeckiego.

Cele przedsięwzięcia to: rozwijanie uzdolnień związanych z informatyką, pobudzanie twórczego myślenia, przygotowanie do wykorzystania narzędzi informacyjnych i komunikacyjnych w przyszłym życiu zawodowym i osobistym, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Do konkursu przystąpiła młodzież z czterech gimnazjów: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku, Gimnazjum w Borkowie Kościelnym, Gimnazjum w Gójsku oraz Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu. Zmagania składały się z dwóch etapów. Pierwszy odbywał się w macierzystych szkołach i polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru z zakresu: ogólna wiedza na temat informatyki i komputerów, Microsoft Office, algorytmika, elementy języka HTML oraz Internet i bezpieczeństwo podczas korzystania z jego zasobów. Etap drugi odbył się 23 marca w LO i składał się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Arkadiusz Skrobiński z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym; opiekun Anita Marlęga

II miejsce: Piotr Maciejewski z Gimnazjum w Gójsku; opiekun Przemysław Szymański

III miejsce: Anna Topolewska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku; opiekun Agnieszka Bajkowska

Wyróżnienie:

Michał Zduńczyk z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu; opiekun Marta Turalska

Sebastian Sawicki z Gimnazjum w Borkowie Kościelnym; opiekun Anita Marlęga

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny zorganizowali nauczyciele informatyki – pani Danuta Gąsiorowska i pan Mariusz Barański.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content