Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

LIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Sierpcu

LIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Sierpcu

11 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyła się LIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Sierpcu.

Głównym celem posiedzenia były sprawy związane z budżetem powiatu oraz rozpatrzenie wniosku o odwołanie ze stanowiska starosty Jana Laskowskiego.

Zmiany w budżecie podyktowane były otrzymaniem od Marszałka Województwa Mazowieckiego dotacji w wysokości 150 tys. zł na remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1. 50 tys zł na ten cel dołożono z budżetu powiatu.
Podjęto również decyzję o opracowaniu dokumentacji projektowej na rondo na skrzyżowaniu dróg Sierpc – Ligowo, Ligowo-Mochowo, Ligowo – Kokoszczyn za 25 tys. zł. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała dotację na równoważniki pieniężne dla funkcjonariuszy. Zdecydowano również o wymianie starej instalacji elektrycznej na parterze budynku Starostwa Powiatowego (za 57 tys. zł).

Poddano pod głosowanie wniosek radnych opozycji o odwołanie starosty. W tajnym głosowaniu nad odwołaniem starosty sierpeckiego uczestniczyło 16 radnych – pięciu było za, a dziesięciu przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

image_pdfimage_print
Skip to content