Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące z wizytą w Starostwie Powiatowym w Sierpcu

Liceum Ogólnokształcące z wizytą w Starostwie Powiatowym w Sierpcu

W dniu dzisiejszym Starostwo Powiatowe w Sierpcu odwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu, którzy w dniach 22-25 listopada 2021 r. wraz z nauczycielami przebywali w Rumunii.

Młodzież podziękowała i wręczyła upominki Staroście Sierpeckiemu Andrzejowi Cześnikowi, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Bogusławie Lewandowskiej oraz Skarbnikowi Powiatu Zbigniewowi Garwackiemu.

Podczas wyjazdu młodzież z sierpeckiego LO wraz z uczniami ze szkół partnerskich: Liceo Statale Pascasino w Marsali (Włochy), Colegiul Național George Coșbuc w Nasaud (Rumunia), Soug Kiril Pejcinovik w Tetovo (Macedonia), Bursa Özel Hazar Anadolu Lisesi (Turcja) poszerzali kompetencje językowe, cyfrowe, matematyczne. Dzielili się wiedzą i umiejętnościami oraz upowszechniali dobre praktyki w zakresie zdobywania wiedzy interdyscyplinarnej posługując się językiem angielskim. Uczestniczyli w programie kulturowym i integracyjnym. Zwiedzali miasto i kopalnię soli Turda w Cluj-Napoka, miasto Năsăud. Spotkali się również z władzami Năsăud.

Wszystkie zadania realizowali w ramach projektu pt. „We will build a new school with smart technology” (program Erasmus+, Akcja 2: Edukacja Szkolna, Partnerstwa współpracy szkół), którego inicjatorem i koordynatorem jest Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

Dla wszystkich uczniów doświadczenia i umiejętności zdobyte dzięki zaangażowaniu w projekt to korzyści, które procentować będą w dalszej edukacji i funkcjonowaniu w społeczeństwie.

image_pdfimage_print
Skip to content