KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2021 W POWIECIE SIERPECKIM!

Na terenie całego kraju tegoroczna kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona od 7 kwietnia do 23 lipca 2021 r. oraz od 9 sierpnia do 19 listopada 2021 r.

W Powiecie Sierpeckim zgodnie z harmonogramem kwalifikacja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 16 czerwca 2021 r.
Komisja Lekarska przy ul. Sucharskiego 2 (Kryta Pływalnia w Sierpcu), w oparciu o przeprowadzone badania określi stopień zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet, podlegających temu obowiązkowi.
TERMINY KWALIFIKACJI DLA POSZCZEGÓLNYCH GMIN POWIATU:
– Rościszewo 1 czerwca.
– Miasto Sierpc 2, 4,7 czerwca.
– Gozdowo 8 czerwca.
– Gmina Sierpc 9 czerwca.
– Zawidz 10 i 11 czerwca.
– Mochowo 14 czerwca.
– Szczutowo 15 czerwca.
– Kobiety 16 czerwca.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PIERWSZEJ KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ ?
➡️ZABIERZ ZE SOBĄ:
✔️dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
✔️posiadaną dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej,
✔️aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy),
✔️dokumenty potwierdzające wykształcenie, posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.
WAŻNE❗
Kwalifikacja wojskowa przeprowadzona zostanie z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego dlatego też poza wymaganymi dokumentami pamiętaj, aby zabrać ze sobą również:
☑️maseczkę
☑️rękawiczki
☑️długopis
 Stawienie się na kwalifikacje wojskową jest obowiązkowe, a nieobecność trzeba usprawiedliwić
Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2021 r. 👉 https://bit.ly/3g0G7HE