Kto zostanie Sportowcem Roku 2022?

Już niedługo wybierzemy Najlepszego Sportowca Ziemi Sierpeckiej 2022. Organizatorem Plebiscytu jest Starosta Sierpecki oraz Burmistrz Miasta Sierpca. Partnerzy: Wójtowie Gmin Powiatu Sierpeckiego oraz organizacje pozarządowe i kluby sportowe prowadzące działalność w zakresie sportu, obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego.

Istotą konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę liderów w promowaniu sportu jako nośnika wartości oraz formy edukacji w środowiskach lokalnych. Idea konkursu opiera się na wskazywaniu i nagradzaniu przykładów zaangażowania konkretnych osób: sportowców, charyzmatycznych trenerów i animatorów sportu, organizatorów ciekawych przedsięwzięć.

Konkurs będzie realizowany w następujących kategoriach:

• Sportowiec Roku,
  • Szkolna Drużyna Roku
  • ,

• Młodzieżowa Drużyna Roku,
  • Drużyna Senior,
  • Sportowiec Sprawny Inaczej,
  • Trener Roku,
  • Działacz Sportowy Roku,
  • Młodzieżowy Sportowiec Roku,
  • Ambasador Sportu.
  • O miano Sportowca Roku 2022 w wymienionych kategoriach mogą ubiegać się:

– czynni sportowcy działający w środowiskach lokalnych na terenie Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca;
    – drużyny sportowe z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca;
    – trenerzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego –
    – animatorzy sportu, działacze klubów i organizacji sportowych z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca;
    – uprawiający sport przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji z terenu Powiatu Sierpeckiego oraz Miasta Sierpca.

Prawo do zgłaszania kandydatów do nominacji do tytułu Sportowca Roku 2022 mają Wójtowie Gmin Powiatu Sierpeckiego, szkoły podstawowe, średnie, organizacje pozarządowe i kluby sportowe obejmujące swoim zasięgiem teren powiatu sierpeckiego oraz teren miasta Sierpca.

Wnioski należy złożyć w siedzibie Starostwa lub przesłać na adres:

Starostwo Powiatowe w Sierpcu ul. Świętokrzyska 2a 09- 200 Sierpc z dopiskiem: Konkurs na Sportowca Ziemi Sierpeckiej 2022 do dnia 24 lutego 2023 roku.

Szczegółowe zasady Plebiscytu określa regulamin.

Informacje o konkursie można uzyskać drogą e-mailową: promocja@powiat.sierpc.pl lub pod numerem tel. 24 275-91-04.