Kreatywne warsztaty artystyczne w ramach projektu „ODPOWIEDZIALNE RODZICIELSTWO W POWIECIE SIERPECKIM” – podsumowanie

Od 31 lipca 2017r. do 08 sierpnia 2017r. rodziny z naszego powiatu uczestniczyły w warsztatach artystycznych w ramach projektu pn.: „ODPOWIEDZIALNE RODZICIELSTWO W POWIECIE SIERPECKIM”.

Projekt otrzymał dofinansowanie w Konkursie Centrum Dla Rodziny ze środków FIO (Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).

Udział w projekcie jest nieodpłatny. Zapewniono niezbędne materiały oraz wyżywienie.

Tematyka przeprowadzonych zajęć:

• Warsztaty ruchowe pt. Jak poprzez ruch wzmacniać więź z dzieckiem?

– prowadzący Pani Magdalena Rakoczy

• Rozwijanie umiejętności w zakresie wspierania rozwoju dzieci – warsztaty tworzenia kreatywnych zabawek.

– prowadzący Pani Katarzyna Borowska

• Nauka wartości takich jak: odpowiedzialność, szacunek, uczciwość, miłość, stawianie granic, wzajemne poszanowanie uczuć i emocji – warsztaty małych form literackich, tworzenie wierszy i/lub piosenek o podanej tematyce.

• Wzmacnianie więzi międzypokoleniowych w rodzinie – warsztaty tworzenia drzewa genealogicznego.

• Warsztaty tworzenia kalendarza ważnych uroczystości rodzinnych, spersonalizowanych kartek okolicznościowych z życzeniami.

– prowadzący Pani Anna Stahlke

CELE PROJEKTU: wspieranie rodziców, opiekunów w ich funkcjach opiekuńczo – wychowawczych, wsparcie systemu norm i wartości społecznych gwarantujących prawidłowy przebieg procesu wychowania, upowszechnianie i ochrona praw dziecka, promocja odpowiedzialnych postaw rodzicielskich, tworzenie alternatyw dla kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Jakóbowskiemu za bezpłatne udostępnienie zaplecza, lokalu (BISTRO „U MARIUSZA” Sierpc, ul. Wiosny Ludów 22) i sprzętu do prowadzonych zajęć. Dziękujemy również za pyszne posiłki.

Najlepszym dowodem, że naszym „Milusińskim” zajęcia przypadły do gustu jest fakt, że mimo upalnej pogody frekwencja dopisywała.

Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę, wytrwałość i zaangażowanie.

Uwieńczeniem naszych spotkań było wspólne wyjście do kina w dniu 17.08.2017r. na seans familijny dla rodziców i dzieci pt.: „ROCK DOG – pies ma głos”.

Bajka wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jest to historia psa Bono, który wyruszył do wielkiego miasta by spełnić swoje marzenie i zostać gwiazdą rocka. Mimo niepowodzeń i przeciwności losu nasz bohater nie poddał się i zrealizował swój plan.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz lektury utworów powstałych podczas zajęć.

Realizator projektu: Stowarzyszenie KRE@KTYWNI

Szczechowo 6, 09-227 Szczutowo