Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „The Rolling Stones Mania”

17 marca 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego rozbrzmiewała muzyka THE ROLLING STONES. Znany brytyjski zespół rockowy był tematem przewodnim w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „The Rolling Stones Mania”.

Prowadzący galę uczniowie zapoznali wszystkich z historią grupy, a nawet zaprosili jej lidera – Micka Jaggera! W tę jakże ciekawą postać wcieliła się uczennica klasy II d Nina Mirosławska, która brawurowo przywitała wszystkich i opowiedziała kilka niesamowitych sytuacji z tras koncertowych zespołu.

Do udziału w konkursie zgłosili się gimnazjaliści z Sierpca, Gozdowa, Gójska Lutocina, a także uczniowie liceum. Profesjonalne jury nagrodziło i wyróżniło wokalistów i zespół według kategorii:

Szkoły gimnazjalne

I miejsce – Małgorzata Strześniewska; Gimnazjum w Gójsku

I miejsce – Filip Kwiatkowski; Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu

II miejsce – Ewelina Kukowska; Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie

III miejsce – Małgorzata Wojtas; Publiczne Gimnazjum im. Bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu

III miejsce – Dominika Boruszewska; Samorządowe Gimnazjum w Lutocinie

Wyróżnienia:

Zespół Wokalny z I Niepublicznego Gimnazjum w Sierpcu

Sylwia Cywińska z Samorządowego Gimnazjum w Lutocinie

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – zespół „I Inni”; LO

II miejsce – Magdalena Tulimowska; klasa II c

II miejsce – Dawid Olszewski; klasa II b

Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Sierpeckiego pan Jan Laskowski, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy imprezy – klasa II d wraz z wychowawczynią panią Agatą Jaworską i panią Jadwigą Chojnacką – dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, a szczególnie zespołowi „Zimny B”, który przez ostatnie trzy lata współpracował i zapewniał muzyczną oprawę konkursu. Zapraszamy za rok!

LO Sierpc