Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Konkurs wiedzowy pt. „Mistrz savoir vivre”- II etap w OPP

Konkurs wiedzowy pt. „Mistrz savoir vivre”- II etap w OPP

15 marca 2017 r.  odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu pt. „ Szkoła dobrego wychowania”, który miał na celu sprawdzenie wiedzy na temat dobrego wychowania i ogólnie przyjętych zasad savoir-vivre.

Dobre maniery sprawiają, że zyskujemy sympatię  i poważanie wśród ludzi, co z kolei ułatwia nam stosunki międzyludzkie. Czy pamiętamy o tym  na co dzień?

W II etapie konkursu wzięło udział 20 dziewcząt, które reprezentowały szkoły średnie z Sierpca: LO, ZS nr 1, ZS nr 2, LO  PULL oraz ZSCKR w Studzieńcu. W dwu i trzy osobowych zespołach uczestniczki odpowiadały na pytania o różnym stopniu trudności. Członkowie jury: pani Anna Sobocińska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu, pani Dorota Cendrowska- wicedyrektor Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu i pan  Mariusz Turalski- Radny Powiatu Sierpeckiego, czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz zabierali głos dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat sztuki  savoir- vivre. Zmaganiom uczestniczek towarzyszył dobry nastrój. Ze skupieniem naradzały  się nad poprawną odpowiedzią.

Wychowawcy: p. Katarzyna Pacek, p. Edyta Lewandowska i p. Bartosz wsłuchiwali się w wypowiedzi podopiecznych, przy okazji sprawdzając swoją wiedzę na temat dobrych zasad i obyczajów. Konkurs poprowadziła p. Monika Żmijewska- nauczyciel OPP.

Na zakończenie Renata Przybyłowska- dyrektor OPP podziękowała wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia i zaprosiła na Galę finałową I i II etapu Ogólnopolskiego Konkursu „ Szkoła dobrego wychowania”, która  odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej  Ogniska Pracy Pozaszkolnej  w Sierpcu.

Podczas  uroczystości  poznamy Mistrza savoir – vivre.

 

image_pdfimage_print
Skip to content