Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Konkurs Plastyczny „Mój wygląd świadczy o mnie”

Konkurs Plastyczny „Mój wygląd świadczy o mnie”

„Czy mój wygląd świadczy o mnie?”. Z tym pytaniem zmierzyły się dwie ekipy młodzieży reprezentującej  Internat przy ZS nr 1 w Sierpcu oraz Internat ZSCKR w Studzieńcu.

Konkurs został zorganizowany 1 marca, w związku z przystąpieniem Ogniska Pracy Pozaszkolne do IX edycji  Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Szkoła Dobrego Wychowania”. Koordynatorem zadania była pani Maria Jagodzińska, która zaproponowała wykonanie   plakatów na temat „ Mój wygląd świadczy o mnie”. Uczestnicy konkursu zastosowali  różnorodne techniki rysunkowe i malarskie, płaskie, pół-przestrzenne oraz materiały o zróżnicowanej fakturze. Młodzi artyści tworzyli do późnych godzin wieczornych pod opieką nauczycieli: p. Katarzyny Pacek, p. Edyty Lewandowskiej i p. Bartosza Klimowskiego.  Nie zabrakło słów podziwu ze strony pani dyrektor Przybyłowskiej oraz pani kierownik Chmielewicz, które towarzyszyły młodym artystom i motywowały ich do twórczej pracy.

 W wyniku działań artystycznych powstały duże plakaty przedstawiające sylwetki w różnych strojach. Prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Wspólne tworzenie było dla młodzieży okazją do twórczej pracy,  integracji, zabawy oraz rozwijania swoich pasji.

II etap to Konkurs wiedzowy na temat „Savoir-vivre”, który odbędzie się 15 marca 2017r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej OPP.  Po dwóch etapach wyłoniony zostanie Mistrz i Wicemistrz Savoir Vivre.

image_pdfimage_print
Skip to content