Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

KONKURS FOTOGRAFICZNY W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

KONKURS FOTOGRAFICZNY W MUZEUM WSI MAZOWIECKIEJ W SIERPCU

PRZYJDŹ NA SKANSEN, ZRÓB ZDJĘCIA I WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY !
Podczas zwiedzania skansenu z pewnością wykonasz mnóstwo pięknych i wartych uwagi fotografii. Zgłoś je do naszego konkursu, a być może wygrasz wartościowe nagrody!

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to niezwykle atrakcyjne miejsce, które zachęca do uwieczniania plenerów o każdej porze roku. Wiosna, lato, jesień, zima….Tutaj każda pora roku ma niebywały urok. Warto chwytać te ulotne chwile, podczas których pejzaże zmieniają się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przeświadczenie to towarzyszyło nam podczas opracowywania konkursu fotograficznego pt. “Cztery pory roku w skansenie. Uczymy się dostrzegać piękno przyrody” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Konkurs ma na celu uświadomienie znaczącej roli przyrody dla człowieka. Pozytywnie wpłynie na rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwowania oraz dokumentowania przyrody. Dodatkowo przyczyni się do rozwijania zdolności twórczych i pasji fotografowania, a efektem pracy uczestników konkursu będą oryginalne ujęcia fauny i flory na terenie skansenu.
Konkurs „Cztery pory roku w skansenie” to propozycja adresowana do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z regionu Mazowsza. Zachęcamy, by udział w konkursie połączyć z wycieczką i zwiedzaniem skansenu. Podczas spaceru po terenie ekspozycji uczestnicy wycieczki mogą wykonać fotografie, a następnie zgłosić je do konkursu. Fotografie można także zgłaszać indywidualnie. Zdjęcia można zgłaszać w następujących kategoriach: przyroda (roślinność lub zwierzęta) oraz miejsca (obiekty lub pejzaże; z wyłączeniem wnętrz chałup). Fotografie zgłaszane do konkursu powinny w sposób oczywisty nawiązywać do tematu konkursu. Muszą być wykonane na terenie skansenu w Sierpcu. Ważny jest pomysł, liczymy na Waszą kreatywność!
Wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.mwmskansen.pl należy je przesłać za na adres mailowy: promocja@mwmskansen.pl do 6 listopada 2015 r.
Regulamin konkursu zakłada przyznanie 24 nagród rzeczowych: I, II, III miejsce w dwóch kategoriach tematycznych: miejsca – obiekty lub pejzaże i przyroda – roślinność lub zwierzęta oraz czterech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – III szkół podstawowych, uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich.

Imponująca pula nagród obejmuje m.in. sprzęt optyczny, turystyczny i komputerowy, a więc aparaty fotograficzne, tablety, czy plecaki. Jest zatem o co walczyć. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 20 listopada 2015r. w sali konferencyjnej Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Konkurs „Cztery pory roku w skansenie” to pouczająca i warta uwagi propozycja, będąca zarazem doskonałym pomysłem na wycieczkę integracyjną, poznawanie przyrody i zasad jej ochrony. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
Podczas zwiedzania skansenu z pewnością wykonasz mnóstwo pięknych i wartych uwagi fotografii. Zgłoś je do naszego konkursu, a być może wygrasz wartościowe nagrody!
Zdjęcia można zgłaszać w dwóch kategoriach:
przyroda (roślinność lub zwierzęta)
miejsca (obiekty lub pejzaże; z wyłączeniem wnętrz chałup).
Kto może wziąć udział w konkursie?
Właśnie TY ! Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z regionu Mazowsza.
Jak wziąć udział w konkursie?
Do konkursu możesz zgłosić maksymalnie 5 autorskich zdjęć w każdej z wymienionych kategorii (w sumie 10 zdjęć). Fotografie wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępnym na stronie www.mwmskansen.pl prześlij do 6 listopada br. na adres: promocja@mwmskansen.pl.
Jakie nagrody są przewidziane dla Laureatów konkursu?
Imponująca pula nagród obejmuje aż 24 wartościowe nagrody rzeczowe, m.in. aparaty fotograficzne i tablety. Jest o co walczyć!!!
Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród?
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 20 listopada 2015r. w sali konferencyjnej Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.
Zatem …. Aparat w dłoń i …. do dzieła !!!

Masz pytania? Wątpliwości?
Zadzwoń lub napisz:
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Tel. 25 275 28 83, wew. 36, promocja@mwmskansen.pl

Organizacja konkursu fotograficznego pt. “Cztery pory roku w skansenie. Uczymy się dostrzegać piękno przyrody” dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 9.500,00 zł.

Agnieszka Jezierska – Chalicka

image_pdfimage_print
Skip to content