IV ZJAZD RODZIN W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SZCZUTOWIE

W sobotę 5 listopada 2016 r.  w Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie  odbył się coroczny  Zjazd Rodzin i Przyjaciół  Domu.

Zjazd Rodzin rozpoczęła Msza św. celebrowana przez Księdza Kanonika Mariana Orzechowski Proboszcza Parafii w Szczutowie, Kapelana  Domu. Po nabożeństwie wszystkich gości, przyjaciół i znajomych Domu w imieniu mieszkańców i pracowników powitała Dyrektor Domu Maria Grażyna Topolewska, która podziękowała Rodzinom Mieszkańców za przyjęcie zaproszenia oraz za  liczny udział. Jak co roku organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i niespodzianek. Na scenie zaprezentowała się grupa teatralna „Błękitna Bajka” , która recytowała  wiersze o rodzinie oraz  grupa wokalna  „Szczutowiaki”, która  zaśpiewała  mix piosenek biesiadnych. Dużym powodzeniem wśród gości  cieszyła się wystawa prac wykonanych przez mieszkańców podczas zajęć plastycznych. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli skosztować pysznego bigosu, chleba ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski oraz poczęstować się domowym ciastem. Następnie uczestnicy Zjazdu ruszyli  do wspólnej zabawy. Mieszkańcy Domu mieli okazję spędzić kilka godzin ze swoimi najbliższymi w miłej i rodzinnej atmosferze.  Wspólnie spędzony czas umocnił więzi rodzinne, a  zabawa pozwoliła na chwile relaksu i uśmiechu.