Inwestycje w Zespole Sakralnym Benedyktynek

W dniu 8 lipca przekazano plac budowy w związku z podpisanymi wcześniej umowami pomiędzy Opactwem Sióstr Benedyktynek w Sierpcu, a Wykonawcami wyłonionymi w postępowaniach przetargowych.

✍️Przedmiotem pierwszej umowy jest realizacja zadania pn.: „Remont pokrycia dachowego kościoła Wniebowzięcia NMP w Sierpcu przy klasztorze Opactwa Sióstr Benedyktynek w Sierpcu wraz z robotami towarzyszącymi” współfinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Edycja 1 – Polski Ład, o które wnioskował Powiat Sierpecki. Otrzymane dofinansowanie stanowiące 98% wartości kosztorysowych inwestycji to 780 976,04 zł, pozostałe 2% to wkład własny Opactwa.

Wykonawca wyłoniony w przetargu to firma PHB „Tyliński” z Leszna, a umowa podpisana jest na kwotę brutto: 597 780,00 zł.

✍️ Przedmiotem drugiej umowy jest realizacja zadania pn.: „Remont pokrycia dachowego budynku klasztoru Opactwa Sióstr Benedyktynek w Sierpcu wraz z robotami towarzyszącymi” również współfinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Edycja 2 – Polski Ład. Otrzymane dofinansowanie tj. 490 000,00 zł, stanowi 98% wartości kosztorysowych, pozostałe 2 % czyli 10 000,00 zł to wkład własny Opactwa.

Wykonawca wyłoniony w przetargu: ENERGY GYM Mariusz Mazurowski z Sierpca. Zawarta umowa opiewa na kwotę brutto: 393 204,14 zł.

Nadzór nad obydwoma zadaniami sprawować będzie inspektor nadzoru Pan Tomasz Prątnicki. Czas realizacji zadań w obu przypadkach to 5 miesięcy.