Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

INNOWACYJNA SZKOŁA ZAWODOWA NA RYNKU PRACY TO MY !

INNOWACYJNA SZKOŁA ZAWODOWA NA RYNKU PRACY TO MY !

Z radością informujemy, że  Zespół Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu został wyróżniony certyfikatem potwierdzającym najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych zwłaszcza w zakresie kształcenia zawodowego i otrzymała  certyfikat „Innowacyjna Szkoła Zawodowa na rynku pracy”.

W okresie od 1 marca do 3 listopada 2016 r. społeczność ZS Nr 2 wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu  „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Jego celem jest zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowywania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku pracy.   Regulamin przewidywał wykonanie i opisanie wcześniej wykonanych zadań w dziesięciu zróżnicowanych obszarach. Należały do nich np. spotkania z lokalnymi pracodawcami, doradcami zawodowymi, a także z rodzicami w celu przedstawienia im działań podejmowanych przez szkołę, by dostosować kształcenie zawodowe do wymogów rynku pracy. Zorganizowano też  wycieczki do okolicznych zakładów pracy, a w szkole odbył się Dzień Kształcenia Zawodowego z udziałem zaproszonych uczniów gimnazjów oraz zorganizowano  konkursy o tematyce zawodowej. 

Opis wszystkich działań naszych uczniów i nauczycieli, jakie wpisywały się w ideę konkursu zajął kilkadziesiąt stron! Na listopadzie wysłaliśmy tę obszerną informację do Warszawy i… czekaliśmy cierpliwie na wyniki. Otrzymaliśmy je w grudniu. Jury wysoko oceniło nasze przedsięwzięcia i przyznało nam maksymalną liczbę 100 punktów🙂

Przedsięwzięcia podjęte przez szkołę zostały docenione przez  organizatora  Ogólnopolskiego Konkursu,  Studium Prawa Europejskiego w Warszawie poprzez nadanie szkole tytułu  „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy”.

Działania konkursowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy pomimo zakończenia konkursu nadal są aktywni zawodowo i nieustannie biorą udział w różnych pozaszkolnych akcjach pozwalających im pochwalić się umiejętnościami zawodowymi. 

INNOWACYJNA SZKOŁA ZAWODOWA – to brzmi dumnie, prawda?!

Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content