Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Infolinia Powiatowa STOPCOVID – URUCHOMIONA!

Infolinia Powiatowa STOPCOVID – URUCHOMIONA!

Starostwo uruchomiło właśnie pod numerem telefonu 24 275 91 26 powiatową infolinię STOPCOVID. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.Infolinia w sposób szczególny przeznaczona jest dla osób starszych, które często nie mają dostępu do internetu.

Trwająca epidemia koronawirusa wpłynęła bardzo mocno na nasze życie. Od blisko roku mamy do czynienia z poważnymi ograniczeniami zarówno w sferze społecznej, jak i gospodarczej. Sytuacja jest dynamiczna i wciąż nowa dla nas wszystkich, stąd może rodzić wśród mieszkańców niepewność, a niekiedy dezorientację – powiedział Starosta Andrzej Cześnik.

Główną ideą powiatowej infolinii STOPCOVID jest zapewnienie mieszkańcom jednego numeru telefonu, pod którym będą mogli otrzymać kompleksową informację.
Co mieszkańcy uzyskają, dzwoniąc na infolinię?

  • Informację o szczepieniach.Zapewniamy telefoniczne wsparcie w zakresie informacji o aktualnych możliwościach otrzymania szczepionki na koronawirusa, o działających punktach szczepień oraz o gminnych punktach koordynujących wsparcie dla osób starszych. Starostwo, prowadzące szpital oraz dwie przychodnie, dysponuje zbiorczą wiedzą o sytuacji w powiecie, a zarazem jest w posiadaniu wszystkich niezbędnych danych teleadresowych, tak by mieszkańcy mogli szybko uzyskać potrzebne informacje, takie jak terminy albo namiar na konkretną placówkę służby zdrowia.
  • Informacje o obostrzeniach w stanie epidemii.Jak wiemy, obostrzenia są dostosowywane do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. W ciągu ostatnich miesięcy były one wielokrotnie zmieniane, dlatego uznaliśmy, że mieszkańcy powinni mieć za pomocą infolinii dostęp do informacji o aktualnych obostrzeniach, nakazach i zakazach obowiązjuących w czasie epidemii.
  • Ważne adresy i numery telefonów.Jako starostwo współpracujemy na co dzień z szeregiem instytucji, które wspierają mieszkańców w różnych życiowych sprawach. Wśród nich wymienię choćby Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie czy Powiatowy Urząd Pracy. Współpracujemy również z radcami prawnymi, którzy na terenie naszego powiatu świadczą nieodpłatne porady. Dlatego w ramach infolinii mieszkańcy, po przedstawieniu swojej sprawy, będą mogli otrzymać kontakt do konkretnej instytucji, która będzie mogła udzielić im pomocy.

Nasza infolinia będzie działać do czasu pełnego unormowania się sytuacji. Pragniemy w ten sposób zapewnić mieszkańcom dodatkowe wsparcie w tym trudnym czasie, który przeżywamy już od prawie roku. Wiemy, że czeka nas wiele sytuacji nieprzewidzianych. Opóźnienia w dostawach szczepionek do Polski, nowe odmiany wirusa czy konieczność wprowadzania przez rząd kolejnych obostrzeń mogą nas wszystkich zaskoczyć. Liczymy, że powiatowa infolinia STOPCOVID pozwoli nam, a w szczególności seniorom, bezpiecznie przeżyć ten wyjątkowy czas.

image_pdfimage_print
Skip to content