III Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

W połowie stycznia w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyły się eliminacje szkolne III Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. Szkołę reprezentowało 19 uczniów z różnych klas.

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowana jest przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Olimpiadzie towarzyszą wykłady, spotkania z ludźmi sukcesu i imprezy sportowe. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 2700 uczniów z całej Polski. Celem Olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych. Tematem przewodnim III OPiZ są „Ludzie w organizacji”.

Małgorzata Lemańska i Joanna Miecznikowska uczennice kl. II LOM zakwalifikowały się do etapu okręgowego, który odbędzie się 13 marca w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu