III Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „W poezji jest źródło”

7 grudnia odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu III Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „W poezji jest źródło”.

W tym roku poświęcony był poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w 95. rocznicę urodzin poety. Twórczość tegorocznego patrona konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem recytatorów. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 7 gimnazjów. Piękne i głębokie, choć niełatwe, teksty poety – żołnierza ożyły na nowo dzięki interpretacjom uczestników konkursu.

Jury, w którego skład wchodzili: pani Marlena Peplinska – nauczycielka języka polskiego, pani Anna Buczyńska – emerytowana polonistka, pan Maciej Kokoszczyński – księgarz i fundator nagród w konkursie oraz Jan Domański – uczeń klasy II a nagradzany w wielu konkursach recytatorskich, miało trudne zadanie. Poziom uczestników konkursu był bowiem bardzo wyrównany. Po długich i emocjonujących naradach przyznano następujące nagrody:

I miejsce – Oliwia Szewczyk (Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu),

II miejsce – Mateusz Kotecki (Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu) ex aequo Aleksandra Stahlke (Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu),

III miejsce – Kamila Jonczak (Gimnazjum w Rościszewie)

oraz wyróżnienia:

1. Mateusz Turalski (Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu),

2. Weronika Strzelecka (Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu),

3. Klaudia Wesołowska (Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie),

4. Mariusz Cupała (Gimnazjum w Borkowie Kościelnym),

5. Natalia Hińcz (Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie),

6. Julia Bartnicka (Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu),

7. Dominika Kaczyńska (Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczutowie),

8. Kamil Kaźmierkiewicz (Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie).

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów a wszystkich zapraszamy na kolejną edycję konkursu już za rok. Do zobaczenia!

LO Sierpc