II Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „W poezji jest źródło…”

25 listopada 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski z cyklu „W poezji jest źródło…”. W tym roku przebiegał on pod hasłem „W kręgu poezji kobiecej”. Jego organizatorem była pani Anna Buczyńska – nauczycielka języka polskiego.

Do konkursu zgłosiło się 30 uczniów ze szkół gimnazjalnych z Borkowa Kościelnego, Drobina, Lutocina, Mochowa, Suska, Tłuchowa i Sierpca. Tak duża liczba uczestników dowodzi, że poezja jest ponadczasowa, a kontakt z nią czyni człowieka wrażliwym na piękno, uczy też wyrażania uczuć i emocji.
Recytatorzy zaprezentowali dwa teksty ulubionej polskiej poetki, a ich zmagania oceniało jury w składzie:
przewodnicząca pani Renata Przybyłowska – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu,
pani Iwona Woźnicka – pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu,
pani Anna Buczyńska – nauczycielka języka polskiego w LO w Sierpcu.
Komisja konkursowa zauważyła, iż poziom prezentacji był wysoki, do czego na pewno w znacznym stopniu przyczynili się nauczyciele przygotowujący swoich uczniów, a młodzież wykazała się talentem recytatorskim i nawet niekiedy aktorskim, odkrywając przed publicznością bogate możliwości interpretacji wybranych wierszy.
Przyznano następujące nagrody:
I miejsce – Kinga Świerzyńska z Gimnazjum Miejskiego im. M. Kopernika w Sierpcu,
II miejsce – Natalia Kucińska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku,
III miejsce – Karolina Gajewska z Samorządowego Gimnazjum w Lutocinie.
Wyróżnienia otrzymali:
Oliwia Kratkowska – Gimnazjum Publiczne im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu,
Natalia Rumińska – Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie,
Julia Królikowska – Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół w Drobinie,
Bartłomiej Stępiński – Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół w Drobinie,
Natalia Łykowska – Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie,
Mariusz Cupała – Gimnazjum w Borkowie Kościelnym.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

LO Sierpc