II edycja konkursu ekologicznego „Środowisko przyszłości”

Dnia 9 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyła się druga część II edycji konkursu ekologicznego „Środowisko przyszłości”.

Edycja tegoroczna pn. „Dbajmy o dobrą jakość wody” dotyczyła racjonalnego gospodarowania wodą oraz oczyszczania ścieków. I etap konkursu polegał na wykonaniu plakatu promującego oszczędne gospodarowanie wodą. Spośród nadesłanych prac komisja w składzie Dyrektor Pan Piotr Tyndorf, oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum ochrony środowiska Ewelina Górzyńska, Jolanta Kryszczak, wybrali 10 najlepszych prac w dwóch kategoriach wiekowych ( szkoła podstawowa i gimnazjum)

9 czerwca 2017r uczniowie zakwalifikowani do II etapu konkursu przystąpili do napisania testu ekologicznego, który wyłonił zwycięzców w każdej kategorii. Prace oceniało jury w składzie: Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej EMPEGEK w Sierpcu Sp. z o.o. Pan Paweł Pakieła , kierownik internatu Pani Anna Chmielewicz oraz nauczyciele ZS nr 1 Ewelina Górzyńska i Jolanta Kryszczak. W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie- Zuzanna Kanty, II miejsce zdobył uczeń Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Padlewskiego w Bledzewie- Adam Marciniak, III miejsce uczennica Sz. P. w Mochowie Amelia Ambroziak. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu – Liwia Sulińska, II miejsce również uczennica Gimnazjum Miejskiego Sandra Bogucka, III miejsce uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku- Anna Siemiątkowska.

Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursie. Liczymy na owocną współpracę w niedalekiej przyszłości.