I Powiatowo-Gminny Plener Malarski „Powiat Sierpecki pędzlem malowany”

Rozpoczął się I Powiatowo-Gminny Plener Malarski pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, którego organizatorami są Starosta Sierpecki i Wójtowie Powiatu Sierpeckiego, współorganizatorem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo”.

W czwartek 30 czerwca br. o godz. 18:00, w Zajeździe „Oaza” Całownia odbyło się oficjalne otwarcie I Powiatowo-Gminnego Pleneru Malarskiego. Do udziału w nim zostali zaproszeni artyści amatorzy i artyści zawodowi z powiatu sierpeckiego i płockiego.

Oficjalnego otwarcia pleneru dokonali: Starosta Sierpecki Jan Laskowski, Wójt Gminy Gozdowo Dariusz Kalkowski i Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski.

Artyści będą tworzyć swoje prace do połowy sierpnia utrwalając poprzez swoją twórczość piękno historii i dnia dzisiejszego naszego powiatu.

W plenerze udział biorą następujący artyści: Marlena Lewandowska, Monika Laskowska, Wojciech Witkowski, Katarzyna Przybyłowska, Halina Nasiłkowska, Jolanta Smykowska, Anna Górecka, Leszek Mroczyński, Klaudiusz Kotarski, Maria Jagodzińska, Bogumił Burdalski, Monika Borkowska, Łukasz Cichocki, Daniel Rzeszotarski, Iwona Opara oraz Milena Opara.

Oficjalne zakończenie pleneru, jego podsumowanie i prezentacja efektów działań artystów  odbędzie się 4 września br. podczas VI Powiatowo-Gminnych Dożynek w Szczutowie, na które gorąco zapraszamy, już dzisiaj.