Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

I Międzygimnazjalny Konkurs Języka Polskiego w sierpeckim liceum

I Międzygimnazjalny Konkurs Języka Polskiego w sierpeckim liceum

W murach naszej Szkoły we wtorek 28 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć wielu najlepszych uczniów gimnazjów z terenu powiatu sierpeckiego, bowiem w tym dniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom różnych konkursów przedmiotowych organizowanych przez nauczycieli Liceum. Być może w gronie laureatów znalazły się osoby, które w przyszłości rozsławią polską naukę…

Cieszymy się, że wśród nagrodzonych nie zabrakło humanistów. Było to możliwe, ponieważ młodzież uzdolniona w tym kierunku mogła zaprezentować swoje umiejętności, biorąc wcześniej udział w I Międzygimnazjalnym Konkursie Języka Polskiego, który przygotowały panie: Anna Buczyńska, Marlena Bogucka i Małgorzata Chalicka. Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się zarówno z zadań zamkniętych (sprawdzających wiedzę ucznia), jak i otwartych (wymagających od uczestnika doskonałego zrozumienia czytanych tekstów, a także udowodnienia swoich zdolności w poprawnym posługiwaniu się językiem polskim).
Do zmagań przystąpili przedstawiciele z Gimnazjum w Gójsku, z Zespołu Szkół Samorządowych w Rościszewie, z Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie oraz z Gimnazjum Publicznego im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu.
Po sprawdzeniu prac jury przyznało:
I miejsce Paulinie Bartoszewskiej – uczennicy Gimnazjum w Rościszewie (opiekun pani Wioletta Fydryszewska),
II miejsce Małgorzacie Ozimkiewicz – również uczennicy Gimnazjum w Rościszewie (opiekun pani Marzena Dąbrowska),
III miejsce Magdalenie Kowalskiej – uczennicy Gimnazjum w Mochowie (opiekun pan Dariusz Rybacki).

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content