I Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny w sierpeckim liceum

27 marca 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbył się etap powiatowy (finał) I Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego, którego temat brzmiał: „Człowiek i jego środowisko”.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół gimnazjalnych. Każdą placówkę mogła reprezentować dowolna liczba uczestników, wyłonionych przez nauczycieli w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, pogłębianie wiedzy oraz promowanie uczniów uzdolnionych w zakresie nauk biologicznych.
W finale wzięło udział 37 uczniów reprezentujących gimnazja w Gozdowie, Gójsku, Mochowie, Rościszewie, Susku, Szczutowie, Tłuchowie oraz Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego i I Niepubliczne Gimnazjum w Sierpcu. Finalista otrzymał arkusz zawierający 15 pytań zamkniętych i 15 otwartych, na rozwiązanie którego miał 90 minut.

I Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny spotkał się z dużym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem. Mamy nadzieję, że kolejne jego edycje będą cieszyły się niesłabnącą popularnością i przyczynią się do popularyzacji wiedzy biologicznej oraz integracji środowiska uczniowskiego i pedagogicznego.

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród i dyplomów przewidziane jest na dzień 28 kwietnia 2015 roku. Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji i powodzenia przedsięwzięcia już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.
Pomysłodawcą konkursu oraz autorem zadań jest nauczyciel biologii – pani Marzanna Urbańska.

LO Sierpc