Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

I Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny rozstrzygnięty

I Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny rozstrzygnięty

28 kwietnia 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyło się podsumowanie I Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego połączone z wręczeniem nagród laureatom, podziękowań nauczycielom opiekunom oraz dyplomów za udział pozostałym uczestnikom.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół gimnazjalnych. Każdą placówkę mogła reprezentować dowolna liczba uczestników, wyłonionych przez nauczycieli w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, pogłębianie wiedzy oraz promowanie uczniów uzdolnionych w zakresie nauk biologicznych.
W finale wzięło udział 37 uczniów reprezentujących gimnazja w Gozdowie, Gójsku, Mochowie, Rościszewie, Susku, Szczutowie, Tłuchowie oraz Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego i I Niepubliczne Gimnazjum w Sierpcu.
Ostateczne wyniki I edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła Weronika Hińcz, uczennica Publicznego Gimnazjum im. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie – opiekun pani Marzena Brudnicka,
II miejsce zajął Tomasz Cienkowski, uczeń Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Tłuchowie – opiekun pani Anna Wiśniewska,
III miejsce zajęła Zuzanna Piątkowska, uczennica Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu – opiekun pani Anna Kopycińska.
Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
I Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny spotkał się z dużym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem. Mamy nadzieję, że kolejne jego edycje będą cieszyły się niesłabnącą popularnością i przyczynią się do popularyzacji wiedzy biologicznej oraz integracji środowiska uczniowskiego i pedagogicznego.

Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji i powodzenia przedsięwzięcia już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.
Konkurs zorganizowała nauczycielka biologii – pani Marzanna Urbańska.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content