I Europejskie Mistrzostwa w Piłce Nożnej w sierpeckim liceum

28 września 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbyły się I Europejskie Mistrzostwa w Piłce Nożnej, zorganizowane przez nauczycieli języków obcych. O tytuł „Mistrza” walczyły reprezentacje Niemiec, Polski, Anglii, Francji i Rosji.

W skład poszczególnych reprezentacji wchodzili najznakomitsi piłkarze naszego ogólniaka. Nasze mistrzostwa zaszczyciły swoją obecnością osobistości ze świata polityki, mody, sportu, muzyki, etc., jak np.: Heidi Klum, Claudia Schiffer, Angela Merkel, Ammy Winehouse, Jarosław Kaczyński, Brytyjska para książęca – William i Kate oraz państwo Beckham. Nie mogło także zabraknąć wspaniałych kibiców, którzy dzielnie wspierali swoje drużyny. Tytuł „Mistrza” zdobyła „Reprezentacja Polski”.
Wszystko działo się za sprawą Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest 26 września w każdym kraju zjednoczonej Europy.

LO Sierpc