I etap Konkursu Matematycznego „CONTINUUM” rozstrzygnięty!

2 grudnia 2016 r. odbył się I etap II edycji Konkursu Matematycznego „CONTINUUM” organizowanego przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku i Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do zdobywania wiedzy.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla III i IV etapu edukacyjnego z edukacji matematycznej w zakresie podstawowym i zakresie rozszerzonym.

W I etapie Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu reprezentowało 23 uczniów, którzy rozwiązywali zadania zamknięte (test wielokrotnego wyboru).

2 stycznia 2017 r. Komitet Organizacyjny Konkursu Matematycznego „CONTINUUM” ogłosił wyniki pierwszych zmagań konkursowych. Do II etapu – finału konkursu, który odbędzie się 10 marca 2017 r., zakwalifikowali się: Cezary Brodowski, Kamil Brudnicki, Kamil Kupniewski, Marcin Wojdat z klasy III a – uczniowie pana Jarosława Falkiewicza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

LO Sierpc