Gala finałowa Ogólnopolskiego konkursu plastycznego

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tradycje wielkanocne” organizowany przez POKiS w Płocku, przyniósł kolejne sukcesy naszym małym artystom.

W kwietniu 2019 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu w Galerii Wisła Płock. I miejsce zdobyła Liliana Tyburska, która przedstawiła w swojej pracy symbole polskich tradycji wielkanocnych. Rysunek Liliany – wielkanocny baranek, wykonany farbami emanuje pozytywnymi emocjami i barwną, żywą kolorystyką, przepełnioną wiosenną radością. Natomiast II miejsce zdobyła – Anna Tyburska uczestniczka starszego zespołu plastycznego, która również wykazała się w pracach znajomością tradycji wielkanocnych. Ania wykonała wydrapywankę na bazie kredek świecowych i czarnej farby. Przedstawiła ludowy zwyczaj – Śmigus Dyngus z uwzględnieniem pierwszego, drugiego i dalszych planów na płaszczyźnie.

Sukces naszych wychowanek jest dla nich motywacją do dalszej twórczej zabawy z kolorem i kompozycją na określonej płaszczyźnie.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała się jeszcze praca Oliwii Peszynskiej.

Więcej zdjęć w dziale ” Galeria”