Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Finał konkursu „ECO – MODA”

Finał konkursu „ECO – MODA”

26 listopada 2015 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się finał konkursu „Eco – moda” zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Sierpc.

Celem przedsięwzięcia było kształtowanie postaw proekologicznych i nawyków selektywnej zbiórki odpadów wśród młodzieży szkolnej. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie stroju wykonanego materiałów ekologicznych, odpadów przeznaczonych do recyklingu czy surowców wtórnych. Został on przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.
Do rywalizacji przystąpiła młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego. Uczniowie odnieśli duży sukces, bowiem otrzymali nagrodę główną dla grupy najliczniej prezentującej stroje. 37 modelek i modeli wystąpiło w wyjątkowych, pięknych i przemyślanych kreacjach. Uroda uczestników z pewnością była dopełnieniem szyku prezentowanych ubiorów. Nasi kreatorzy mody w atrakcyjny, elokwentny i dowcipny sposób opisywali wymyślone przez siebie dzieła. Były one tak pomysłowe, że dwa z nich zostały nagrodzone. I miejsce zajął strój Supermana prezentowany przez Rafała Antonowicza, II miejsce zajęła Ewelina Pesta w stroju retro. Uczniowie ci zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi w postaci tabletu (I miejsce) i drukarki (II miejsce). Szkoła otrzymała laptop i drukarkę. Fundatorem nagród był Burmistrz Miasta Sierpc pan Jarosław Perzyński oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Komisja konkursowa doceniła wkład pracy młodzieży LO i ich nauczycielek: pani Krystyny Witkowskiej i pani Marzanny Urbańskiej.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content