Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Finał IX edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego

Finał IX edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbył się finał Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego pod hasłem: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” adresowanego do uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum.

Główne cele konkursu to: rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, integracja środowiska uczniowskiego, kształtowanie samodzielnego, twórczego myślenia; stymulowanie pracowitości i wytrwałości, popularyzacja wiedzy matematycznej wśród szerokiego kręgu młodzieży gimnazjalnej, rozwijanie umiejętności (logicznego myślenia, przeprowadzania rozumowań, spostrzegawczości, odkrywania reguł i prawidłowości, stosowania poprawnych uogólnień, dokonywania analizy i syntezy).

Pierwszy etap konkursowych zmagań został przeprowadzony w październiku 2016 roku w poszczególnych gimnazjach, doprowadzając do wyłonienia ich finałowych reprezentacji. W finale wzięło udział łącznie 38 uczniów reprezentujących barwy gimnazjów z Bieżunia, Gozdowa, Gójska, Lutocina, Mochowa, Rościszewa, Tłuchowa, Gimnazjum Miejskiego i Gimnazjum Publicznego im. bpa Leona Wetmańskiego w Sierpcu. W trakcie konkursu, na przestrzeni 90 minut, finaliści mieli rozwiązać siedem zadań zamkniętych oraz pięć zadań otwartych z praktycznym zastosowaniem matematyki.

Gimnazjaliści mieli również możliwość zwiedzenia naszej Szkoły, konwersacji z licealistami, a także podzielenia się swoimi uwagami na temat wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Zadania na eliminacje szkolne oraz finał konkursu przygotowała pani Beata Zdrojewska – nauczyciel matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content