Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Finał III Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego

Finał III Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego

10 marca 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbył się etap powiatowy (finał konkursu) III Międzygimnazjalnego Konkursu Biologicznego, którego temat brzmiał: „Człowiek – budowa, funkcje życiowe i zdrowie”.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół gimnazjalnych. Każdą placówkę mogła reprezentować dowolna liczba uczestników, wyłonionych przez nauczycieli w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, pogłębianie wiedzy, promowanie uczniów uzdolnionych w zakresie nauk biologicznych oraz integracja środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego z terenu powiatu sierpeckiego.

W finale wzięło udział 37 uczniów reprezentujących gimnazja w Gozdowie, Gójsku, Mochowie, Rościszewie, Susku, Szczutowie oraz Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika, Gimnazjum Publiczne im. Biskupa Leona Wetmańskiego i I Niepubliczne Gimnazjum w Sierpcu. Finalista otrzymał arkusz zawierający 30 zadań, wśród których znalazły się pytania otwarte i zamknięte. Na rozwiązanie testu miał 90 minut.

III Międzygimnazjalny Konkurs Biologiczny spotkał się – po raz kolejny – z dużym zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem.

Organizatorem konkursu oraz autorem testu jest nauczyciel biologii – pani Marzanna Urbańska.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content