Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Ekonomik górą!

Ekonomik górą!

Właśnie okazało się, że uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu potrafią nie tylko zostawać laureatami konkursów wiedzy! Kreatywność, zdolności plastyczne i posiadanie pasji to także ich atuty! I dwa pierwsze miejsca w konkursach WUP!

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi młodych, stojących przed wyborem ścieżki kariery edukacyjno– zawodowej zorganizował w dniu 18 października 2018  r. konferencję dla młodzieży, która miała miejsce w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku.

Konferencja odbyła się podczas obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który jest świętem poradnictwa edukacyjno – zawodowego  i ma na celu zmotywowanie młodych ludzi do poszukiwania drogi edukacyjnej, zawodowej oraz odkrywaniu własnego potencjału. Hasło tegorocznego święta kariery to: „Bądź architektem swojego szczęścia”. Przedsięwzięcie adresowane było do młodzieży z terenu powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. W jego ramach doradcy zawodowi urzędu zorganizowali konkursy dla młodzieży pełnoletniej ze szkół zawodowych i branżowych.

           Pierwszy konkurs fotograficzny „Być sobą – moje pasje, mój zawód” , w którym młodzi ludzie mogli przedstawić swoje pasje w połączeniu z przyszłym zawodem, drugi to „Moja szkolna przygoda” – krótka forma komiksowa, w której młodzież mogła zaprezentować swoje wspomnienia oraz różne sytuacje, jakie spotkały ich w szkole.

Uczniowie z naszej szkoły na pierwszy konkurs wykonali siedem prac, na drugi dwie. Z niecierpliwością czekali wszyscy na wyniki. Mieli cichą nadzieję na uznanie i nagrodę, ale tego co się wydarzyło podczas rozstrzygnięcia nikt się nie spodziewał. Zdeklasowaliśmy wszystkich. Zdjęcia Doroty Gadzińskiej, uczennicy z IV TS okazały się najlepsze spośród prawie czterdziestu uczestników konkursu. Dorota pasje ma niesamowite. Biega na rożnych dystansach, skacze ze spadochronem i zamierza to wykorzystać w przyszłości, bo chce zasilić szeregi wojska. Także Katarzyna Skibińska z III TE dostarczyła nam nie lada emocji. Komiks, który narysowała nie miał sobie równych. To profesjonalna praca. Kasia jeszcze nie wie, czy zostanie księgową, czy będzie robić coś innego wykorzystując swój talent artystyczny.

To fantastyczne uczucie, kiedy nasi uczniowie zajmują najwyższe miejsca w dwóch konkursach, do których przystąpili uczniowie z wielu szkół znajdujących się na terenie trzech powiatów. Kiedy dziękowaliśmy organizatorom, usłyszeliśmy: ”To nam było miło, macie niesamowitą młodzież.”

Dziewczynom gratulujemy I miejsc, ale i z pozostałych uczestników z naszej szkoły także jesteśmy bardzo dumni. Nie dla wszystkich starczyło nagród. Wszystkim życzymy rozwijania zainteresowań, pielęgnowania pasji i dalszych sukcesów!

Elżbieta Popis-Zelmańska

szkolny doradca zawodowy

image_pdfimage_print
Skip to content