Egzamin z udzielania pierwszej pomocy dla klas pierwszych członków Szkolnego Koła PCK

W dniach 6-7.02.2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbył się dwuetapowy egzamin z udzielania pierwszej pomocy dla członków SK PCK z klas pierwszych.

Egzamin – jak co roku – poprzedziło szkolenie, które w trzech grupach ćwiczeniowych przez pierwszy semestr prowadzili starsi koledzy – członkowie SK PCK z klas drugich: Weronika Kumińska, Julia Góralska, Ewa Wiśniewska, Aleksandra Sławińska, Dominika Cześnik, Marta Lasek, Bartek Radkowski.

6.02.2017 r. odbył się test wiedzy składający się z 20 pytań. Znaczna grupa młodzieży napisała egzamin na 80% i więcej. Tego dnia odbyła się również część praktyczna z resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli RKO. Tu tylko wprowadzono drobne poprawki w umiejętnościach zdających. Zaś 7.02.2017 r. odbyła się część praktyczna egzaminu. Uczniowie – losując pozoracje przedstawione przez instruktorów – musieli właściwie udzielić pierwszej pomocy. Ambicje zdających i szkoleniowców sprawiły, że egzaminowi towarzyszyły ogromne emocje. Trudno się też dziwić, bo egzamin przeprowadzali fachowcy: instruktor WOPR pan Przemysław Burzyński oraz instruktorzy pierwszej pomocy i jednocześnie absolwenci szkoły – Arkadiusz Ziółkowski i Robert Nowicki, którym dziękujemy za współpracę.

Egzamin zakończył się sukcesem zdających. Gratulujemy uczniom, a była to 27-osobowa grupa z klas pierwszych: Przemysław Liszewski, Alicja Karwowska, Julia Lewandowska, Jarosław Wierzbicki, Paulina Mocka, Daria Olszewska, Dagmara Tyndorf, Anna Przybyszewska, Ada Kluska, Alicja Laskowska, Bartek Sowiński, Kacper Sokołowski, Mateusz Rzeszotarski, Paulina Skarzyńska, Sylwia Piątkowska, Zuzanna Wysocka, Karolina Bromińska, Martyna Listkowska, Paulina Smolińska, Patryk Kubiński, Nikola Bojanowska, Karolina Chrzanowska, Angelika Dolacka, Weronika Kowalska, Emilia Żebrowska, Martyna Maciejewska, Dominika Sugajska.

LO Sierpc