Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Dzień Otwarty „Mechanika”

Dzień Otwarty „Mechanika”

W dniu 18 maja 2016 roku o godzinie 11.00  w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu zorganizowano Dzień Otwarty Szkoły. Celem imprezy było zaprezentowanie oferty edukacyjnej i bazy dydaktycznej naszej placówki potencjalnym uczniom klas trzecich gimnazjum. Była to dla nich nie lada okazja do zapoznania sie z kierunkami kształcenia, nauczycielami i uczniami.

W programie dnia przewidzianych było wiele atrakcji m. in.: liczne konkursy w salach językowych, prezentacje poszczególnych kierunków, rozmowy z przedstawicielami poszczególnych branży, a nawet zwiedzanie Centrum Kształcenia Praktycznego. Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem zajęli się gośćmi: oprowadzali ich po szkole, opowiadali o placówce, roznosili poczęstunek. Gimnazjaliści chętnie rozmawiali nauczycielami, zadawali pytania, wykazali się ogromnym zainteresowaniem.

O godzinie 11.40 odbył się pokaz musztry paradnej  pierwszej klasy o profilu policyjnym ,       a zaraz po niej wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie została przedstawiona część oficjalno – artystyczna. Na początku głos zabrał Pan Dyrektor Piotr Tyndorf, który przywitał  zaproszonych gości oraz gimnazjalistów. Następnie wystąpili przedstawiciele kilku firm zaprzyjaźnionych z naszą szkołą: Pan Piotr Kaczorowski – właściciel firmy Rustikal, Pan Adam Wiśniewski – Dyrektor Handlowy Kvernelande Group Polska S. P. z. o. o., Pan Piotr Górniak – właściciel firmy PROBUD s. c.  oraz  Pan Wojciech Kęsicki – Dyrektor CKP w Sierpcu. Zaproszeni goście zachęcali gimnazjalistów do podjęcia właściwej decyzji w wyborze dalszej nauki. Po przemówieniach nadszedł  czas na część artystyczną. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali „Piotrową Arkę”, na którą zabierali zdolnych absolwentów gimnazjum. W całość przedstawienia wplecione były liczne atrakcje: tango przy akompaniamencie naszych uczniów grających na akordeonach, pokaz samoobrony klasy policyjnej, pokazy kulturystyczne, występ ELO SQUAD – rapujących uczniów  I TB. Wszystkie elementy części artystycznej bardzo się podobały się widzom,  o czym świadczyło zainteresowanie i liczne brawa.

Po przedstawieniu gimnazjaliści mieli możliwość pozostania na sali i rozmowy z samym dyrektorem szkoły, który chętnie odpowiadał na liczne pytania.

Kolejną niewątpliwą atrakcją był pokaz sztuk magicznych Kamila Ciury w świetlicy szkolnej. Szczególnie interesująca okazała się nowa sztuczka Kamila, który w niezwykły sposób teleportował swoich pomocników. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła wywarła pozytywny wpływ na przybyłą młodzież. Opinie gimnazjalistów utwierdzają nas w przekonaniu, że Dzień Otwarty wypadł bardzo pomyślnie. Jesteśmy pewni, że główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwanie przybyłych gimnazjalistów i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym we wrześniu!

Oto opinie gimnazjalistów o naszym „Mechaniku”:

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre! – Asia z gimnazjum w Lelicach.

Myślę, że przekonałam się do tej szkoły! – Ola również z tego samego gimnazjum.

Pewnie, że przyjdę tu do szkoły! – Artur z Zespołu Szkół Samorządowych w Rościszewie.

Wybieram się tutaj, choć jeszcze waham się nad kierunkiem… – Asia z Publicznego Gimnazjum Leonium w Sierpcu.

Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content