Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

DZIEŃ DZIECKA W EKONOMIKU

DZIEŃ DZIECKA W EKONOMIKU

Dnia 1 czerwca 2015r. nauczyciele wraz z młodzieżą sierpeckiego Ekonomika wzięli udział w akcji profilaktycznej zorganizowanej przez KPP w Sierpcu pod hasłem: „ Ogólnopolski Głos Profilaktyki”.

Celem akcji było przeciwdziałanie uzależnieniom oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Uczniowie ZS nr 2 w Sierpcu pod opieką pedagoga szkolnego Anny Stahlke, psychologa szkolnego Marty Rokickiej i wychowawców poszczególnych klas przygotowali plakaty profilaktyczne, które tego dnia zostały umieszczone na boisku szkolnym. Młodzież wraz z nauczycielami w taki sposób apelowała o trzeźwość i zdrowy rozsądek promując tym samym życie wolne od uzależnień.
Tego dnia odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Nożnej i Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany dla młodzieży naszej szkoły. Turniej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: M. Rokicki, B. Kanty, J. Dudzińska, M. Przybyłowska.
W godzinach popołudniowych nauczyciele M. Rokicki i B. Kanty zagrali w Turnieju o Puchar Komendanta KPP w Sierpcu, rozgrywając mecze z policjantami i strażakami.
Kolejnym elementem akcji był udział uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym: „ Narkotyki – nie daj się wciągnąć” zorganizowanym przez KPP i CKiSZ w Sierpcu. Młodzież pod opieką pedagoga szkolnego Anny Stahlke i nauczyciela matematyki Justyny Kratkowskiej – Dul wykonała plakaty profilaktyczne o tematyce antynarkotykowej. Uczennica klasy II LOS Katarzyna Witczak zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Akcja profilaktyczna zorganizowana we współpracy z KPP w Sierpcu ukształtowała w uczniach pozytywny obraz tej instytucji wśród uczniów naszej szkoły i pozwoliła na efektywne spędzenie czasu młodzieży w dniu ich święta.

ZS nr 2 w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content