Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Dożynki Gmina Gozdowo

Dożynki Gmina Gozdowo

W niedzielę 25 sierpnia br. odbyły się Dożynki Gminne w parku zabytkowym w Gozdowie. W ich trakcie rolnicy dziękowali za tegoroczne zbiory. Zgodnie z tradycją święto plonów zainaugurowała Msza Święta Dziękczynna, podczas której poświęcono tegoroczne dary z pól. W czasie uroczystości Starosta Sierpecki Mariusz Turalski podkreślił, że święto plonów ma szczególne znaczenie w tradycji polskiej wsi. Jest uhonorowaniem całorocznego trudu, niesie za sobą radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Jest również dziękczynieniem składanym Bogu za szczęśliwie zakończone prace i zebrane plony. Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński życzył zawsze udanych zbiorów, wytrwałości oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Poseł RP Waldemar Olejniczak przytoczył list intencyjny Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym podziękowano wszystkim rolnikom za ofiarny wysiłek. W uroczystości wziął również udział Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gozdowie przekazali na ręce Wójta Gminy Gozdowo Dariusza Kalkowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Śmigielskiego chleb wypieczony z tegorocznej mąki, który został podzielony wśród zgromadzonych. Rozstrzygnięto również konkurs wieńców dożynkowych, w którym wzięło udział 7 wieńców wykonanych przez: KGW Gozdowo, KGW Dzięgielewo, Sołectwo Zakrzewko, Sołectwo Głuchowo, KGW Rękawczyn, Sołectwo Czachorowo, KGW Kolczyn. Zwycięskim wieńcem i laureatem I miejsca okazał się wieniec wykonany przez KGW z Gozdowa. Będzie on reprezentował Gminę Gozdowo razem z wieńcem wykonanym przez KGW z Lelic na Dożynkach Powiatowych. Wykonawcy wszystkich wieńców otrzymali nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.
Domowymi wypiekami częstowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Cetlina, Rogienic, Reczewa, Rycharcic, Bonisławia, Gozdowa, Lelic, Łysakowa i Bronoszewic.
Po części oficjalnej na scenie pojawiły się dzieci z Publicznego Przedszkola w Gozdowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Gozdowskiej, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Lelice oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Gozdowo.

 

image_pdfimage_print
Skip to content