Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Debata nt. „Globalizacja współczesnego świata. Istota, wymiary i aktorzy globalizacji”

Debata nt. „Globalizacja współczesnego świata. Istota, wymiary i aktorzy globalizacji”

8 grudnia 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu odbyła się debata na temat: „Globalizacja współczesnego świata.

Istota, wymiary i aktorzy globalizacji”. Przygotowali ją uczniowie z klasy II a: Piotr Ikier, Anna Przybyszewska, Michalina Dymczak, Dagmara Tyndorf, Daria Olszewska i Mateusz Grzegrzółka, pod opieką pani Zofii Froncek. Poruszyli oni niezwykle ważne zagadnienia, przekazując publiczności wiedzę na temat globalizacji, jej aspektów oraz przykłady. W swej prezentacji wykorzystali wiele ciekawych filmów, mających w humorystyczny sposób zachęcić słuchaczy do przemyśleń. Globalizacja nie jest bowiem prostym zagadnieniem. Wokół niej krążą liczne kontrowersje. Naszym uczniom udało się przystępnie zaprezentować stanowiska zarówno optymistyczne, jak i sceptyczne.

Dziękujemy za przybycie grup uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu pod opieką pana Arkadiusza Penszyńskiego oraz z I Niepublicznego Gimnazjum w Sierpcu wraz z panią Olgą Prószyńską. Widownię stanowili również uczniowie z klasy II a oraz III a.

Goście mieli okazję podziwiać także bogatą wystawę z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, wykonaną przez uczniów z klasy II a.

LO Sierpc

image_pdfimage_print
Skip to content