Czterech uczniów sierpeckiego liceum w etapie okręgowym IX Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” jest organizowana przez Akademię Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Składa się z trójstopniowych zawodów o zasięgu ogólnopolskim, tj.: zawodów szkolnych, zawodów okręgowych, zawodów centralnych.

Zawody szkolne odbyły się w październiku 2015 roku. Uczniowie, którzy wzięli udział w I etapie musieli rozwiązać zadania podane na stronie internetowej organizatora olimpiady, uzyskując maksymalnie 100 punktów. Zakres materiału obejmował następujące zagadnienia: elementy logiki i algebry zbiorów, wartość bezwzględna, funkcje, ciągi liczbowe i elementy kombinatoryki, elementy rachunku różniczkowego, geometria płaszczyzny, geometria płaszczyzny trójwymiarowej, geometria analityczna na płaszczyźnie, rachunek prawdopodobieństwa.
Do zawodów okręgowych zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali 70% wszystkich możliwych do zdobycia punktów.
Z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego do etapu okręgowego zakwalifikowało się czterech uczniów: Kamil Kupniewski, Damian Lewandowski, Marcin Wojdat z klasy II a – uczniowie pani Barbary Białeckiej oraz Robert Nowicki z klasy III b – uczeń pani Beaty Zdrojewskiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LO Sierpc