Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

CENTRALNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 SZKÓŁ ROLNICZYCH.

CENTRALNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 SZKÓŁ ROLNICZYCH.

CENTRALNA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 SZKÓŁ ROLNICZYCH

10 września br. Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik wziął udział w oficjalnych obchodach inauguracji roku szkolnego 2021/2022 szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbyły się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Studzieńcu.

Podczas uroczystości minister Grzegorz Puda w swoim wystąpieniu mówił o dużym zapotrzebowaniu rolnictwa na wykwalifikowanych fachowców.

Odniósł się do tego również Starosta Sierpecki – ,,Na współczesnym rynku pracy brakuje fachowców z wielu dziedzin. Dziś zdecydowana większość pracodawców ma problem ze znalezieniem wykształconych zawodowców. Wasza szkoła daje wam tę szansę wciąż wzbogacając profil kształcenia nie tylko na kierunkach rolniczych, gastronomicznych, ale też ekonomicznych i hotelarskich, co z pewnością zaowocuje w przyszłości, ponieważ Powiat Sierpecki to powiat rolniczy ukierunkowany na produkcję roślinną i zwierzęcą”- powiedział.

W uroczystościach wzięli udział również: Poseł na Sejm RP – Waldemar Olejniczak, dyrektor oświaty i polityki społecznej w MRiRW Robert Jakubik, przedstawiciele władz miejskich i gminnych, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu powiatu sierpeckiego, oraz dyrektorzy 59 zespołów szkół centrów kształcenia rolniczego z całej Polski prowadzonych przez MRiRW.

Szkoła rolnicza w Studzieńcu posiada ponad 70-letnią tradycję, jej historia sięga bowiem 1948r. Oferuje swoim uczniom szeroki wachlarz zawodów pozwalających dostosować się im do szybko rozwijającej się gospodarki polskiej i korzystać z możliowści, jakie daje Unia Europejska.

 

image_pdfimage_print
Skip to content