Brązowy medla Bartka Duszyńskiego na Światowych Igrzyskach Młodzieży Szkolenej na Tajwanie

W dniach 11-16 lipca 2016 roku w Taipei na Tajwanie odbywały się Światowe Igrzyska Młodziezy Szkolnej (Internacjonal Children”s Games).
Zawody odbywały się w następujących dyscyplinach: lekka atletyka, pływanie, piłka ręczna, piłka siatkowa, tenis stołowy, taekwondo olimpijskie, koszykówka i piłka nożna.  W drużynie, którą desygnowało miasto Płock, znalazła się dwójka zawodników Taekwondo – Łucja Oleszczuk -52 kg i Bartosz Duszyński – 48 kg. Turniej Taekwondo był rozgrywany 13 i 14 lipca.  Rywalizacja w tej dyscyplinie odbywała się w okazałej hali Banshu Gymnasium. Pierwszy walczył Bartosz. W pojedynku ćwierćfinałowym zmierzył się z reprezentantem Austrii – Florianem Mellitzerem. W pierwszej rundzie Bartek starał sie wybadać przeciwnika. Wykorzystał jego potkniecie i trafił na głowę. Przewaga 3 punktów utrzymała się do końca pierwszej rundy. W drugiej rundzie Bartek już bardziej zdecydowanie zaatakował przeciwnika i zdobywał kolejne punkty. Ostatecznie pojedynek skończył się wynikiem 14:0 dla zawodnika w biało czerwonych barwach. W półfinale Bartek trafił na reprezentanta gospodarzy – Kang Chun Fan. Niestety warunki fizyczne były wyraźnie po stronie Taipeiczyka. Bartek przegrał półfinał 13:4  i ostatecznie zdobył brązowych medal.
Następnego dnia do pierwszego pojedynku w tym dniu przystąpiła Łucja Oleszczuk. W pierwszej walce zmierzyła się z zawodniczką gospodarzy Chia Ling Lo. Podobnie jak w przypadku Bartka warunki fizyczne odegrały tutaj decydującą rolę. Przeciwniczka była o głowę wyższa od Łucji. Niestety wynik zakończył się niekorzystnym wynikiem dla reprezentantki polski 4:16.  W sumie Polacy zdobyli dwa medale na Igrzyskach. Oprócz medalu Bartka srebro wywalczyła drużyna piłkarzy ręcznych.
Chcielibyśmy podziękować Kamilowi Ocickiemu z Athletic Club w Sierpcu za udostępnienie sali na finał przygotowań do turnieju, a także trenerowi Piotrowi Maślance, który pomagał w przygotowaniach i opiekował się zawodnikami Taekwondo Olimpijskiego podczas turnieju.