Bartosz Ikier Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

30 listopada 2016 roku w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego w Płocku odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Dyplomy wręczyła pani Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

W roku szkolnym 2016/2017 stypendia przyznano 39 uczniom szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie delegatury płockiej Kuratorium Oświaty w Warszawie. Rodzice Stypendystów oraz dyrektorzy szkół otrzymali listy gratulacyjne z rąk pani Doroty Skrzypek i pana Krzysztofa Wiśniewskiego – Dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie. Oprócz dyplomów, Stypendyści odebrali pióra z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem od pani Wioletty Kulpy – kierownika projektu w dziale marketingu PKN Orlen Sp. z o.o. w Płocku.

Tegoroczną uroczystość zaszczycili swoją obecnością: przedstawiciele uczelni wyższych, organów prowadzących szkoły oraz związków zawodowych. Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie klasy gitary Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku pod kierunkiem pana Dariusza Wiączka oraz Szkolna Orkiestra Zespołu Szkół Technicznych w Płocku z kapelmistrzem panem Markiem Kieszkowskim i panem Hubertem Chiczewskim.

W gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017 znalazł się Bartosz Ikier, uczeń klasy III d Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego. Bartosz ukończył klasę drugą ze średnią ocen 5,3 oraz wzorową oceną z zachowania. Ponadto otrzymał dyplom za dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”, uczestniczył w X Konkursie Języka Angielskiego, XXIII Konkursie Chemicznym im. I. Łukasiewicza, XL Olimpiadzie Języka Angielskiego.

Serdecznie gratulujemy Bartoszowi i życzymy dalszych sukcesów!

LO Sierpc