Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Bal – „ W Bajkowej Krainie”

Bal – „ W Bajkowej Krainie”

27 stycznia 2016 roku po raz kolejny odbył się bal karnawałowy dla dzieci objętych specjalistyczną pomocą w Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, działającego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu.

Tego typu spotkanie to jedna z form zajęć grupowych dla dzieci zagrożonych niepełnosprawnością lub niepełnosprawnych i ich rodzin. Nasi podopieczni na co dzień korzystają ze specjalistycznej, indywidualnej pomocy
w zakresie zajęć z psychologiem, pedagogiem, logopedą i terapeutą integracji sensorycznej.
Dzieci ubrane w stroje bohaterów z bajek wraz z rodzicami i rodzeństwem przybyły licznie na Bal w Bajkowej Krainie – przygotowany przez Anetę Ciemiecką, Emilię Lewandowską i Jolantę Węglarz – pedagogów poradni.
Wszystkich zgromadzonych gości powitała Pani Anna Sobocińska – dyrektor PP-P
w Sierpcu oraz Pani Jolanta Ludwiczak – koordynator Zespołu WWR, która zaprosiła do wspólnej zabawy. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Bogusława Lewandowska- Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, Pan Wojciech Rychter – Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Pan Piotr Tyndorf- Dyrektor ZS Nr 1 w Sierpcu , Pani Anna Chmielewicz- Kierownik Internatu ZS Nr 1, która udostępniła nam salę do wspólnej zabawy. Obecni byli także przedstawiciele lokalnej prasy.
W organizacji Balu pomagała nam młodzież z internatu. Skoczne i bajkowe melodie w wykonaniu Pana Artura Lewandowskiego stanowiły tło do wesołej zabawy. Dzieci brały udział w konkursach: taniec z balonami, dobieranie bucików w pary, malowanie domków.
Przy okazji utrwalały kolory, kształty; doskonaliły swoje umiejętności manualne i społeczne. Atrakcją spotkania była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w stroju królewicza i królewny.
Na zakończenie balu każde dziecko otrzymało paczkę, której fundatorami byli:
Pan Krzysztof Kacperski P.U.H., Wydawnictwo „ ZNAK” Sp. z o.o. Kraków, Bank PEKAO SA Sierpc, Bank BGŻ BNP PARIBAS Sierpc. Dzieci również otrzymały słodycze od Starosty Sierpeckiego i Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych.
Wszystkim sponsorom i osobom pomagającym w organizacji balu serdecznie dziękujemy.

Zespół Wczesnego Wspomagania
Rozwoju Dziecka przy PP-P w Sierpcu

image_pdfimage_print
Skip to content