Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Bal u Rybki

Bal u Rybki

11 lutego 2015 roku tradycyjnie już spotkaliśmy się na corocznym balu karnawałowym. Organizacją tego przedsięwzięcia zajął się Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka działający przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu.

Wczesne wspomaganie rozwoju to kompleksowa, wielospecjalistyczna i ciągła pomoc dzieciom z różnymi niepełnosprawnościami w wieku od 0 do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej sześcioletniej szkoły podstawowej w celu stymulowania ich rozwoju i jak najlepszego przygotowania do funkcjonowania w przedszkolu i w szkole. Oprócz indywidualnych zajęć terapeutycznych organizowane są również grupowe spotkania integracyjne.

Tym razem nasze dzieci objęte specjalistyczną pomocą zostały zaproszone na bal ,,W Królestwie Złotej Rybki”, na który licznie przybyły wraz z rodzicami i rodzeństwem. Wszystkich gości powitała dyrektor poradni Anna Sobocińska. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Wojciech Rychter przewodniczący Komisji Społecznej i Pani Anna Chmielewicz kierownik Internatu przy ZSnr 1 w Sierpcu,
W organizacji zabawy pomagała nam młodzież z internatu pod opieką wychowawców, a oprawę muzyczną przygotował Pan Artur Lewandowski. Przy dźwiękach muzyki dzieci tańczyły w kole i w parach, zapraszając do wspólnej zabawy także dorosłych. Był taniec z balonikiem, pociąg, ,,kaczuchy”, zabawa z chustą animacyjną oraz układanie puzzli. Jedną z atrakcji balu było wyklejanie akwarium i szukanie złotej rybki. Dzięki życzliwości i hojności sponsorów przygotowano dla wszystkich maluchów paczki ze słodyczami. Dzieci bawiły się świetnie o czym świadczyły ich radosne i uśmiechnięte buzie.

Dziękujemy serdecznie za użyczenie sali i pomoc w organizacji zabawy Pani Annie Chmielewicz, wychowawcom i młodzieży Internatu ZSNr 1 w Sierpcu oraz Panu Arturowi Lewandowskiemu.

Podziękowania za pomoc finansową kierujemy do: Państwa Anny i Stanisława Kaczorowskich PHU ,,Rustikal”, Pana Krzysztofa Korpolińskiego Wójta Gminy Sierpc i Pani Sylwii Krawczyńskiej PHU IVIS.

Zespół Wczesnego Wspomagania
Rozwoju Dziecka przy PP-P w Sierpcu
Galeria wiadomości
image_pdfimage_print
Skip to content