Amatorzy z Sierpca piszą bajki dla dzieci

W dniu 27.08.2015r. w sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyło się spotkanie podczas, którego ogłoszono wyniki oraz nagrodzono laureatów konkursu pt.: „Amatorzy z Sierpca piszą bajki dla dzieci”.

Konkurs został ogłoszony w ramach realizacji zadania publicznego wspieranego przez Zarząd Powiatu Sierpeckiego.

Nazwa zadania: Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji – działania służące upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego oraz rozwojowi kultury słowa

Kwota przyznanej dotacji 1.000,00 zł, wkład własny 1.500,00 zł

Okres realizacji: od 08.06.2015r. do 15.07.2015r.

Tematyka bajek zgłaszanych do konkursu – dowolna, jednak preferowane były bajki szerzące tolerancję i poszanowanie odmienności w zakresie wyznania, poglądów, wyglądu zewnętrznego, niepełnosprawności.

Ewelina Kamińska (Stowarzyszenie Kre@ktywni) powitała zaproszonych gości
oraz zaprosiła do obejrzenia prezentacji bajek i ilustracji zgłoszonych do konkursu.

W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 15 prac. 10-osobowe jury przyznało 6 nagród i 6 wyróżnień w kategorii dzieci i młodzież do 16 roku życia oraz 3 nagrody w kategorii młodzież i dorośli powyżej 16 roku życia.

Dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczył Jan Laskowski – Starosta Sierpecki.

Na zakończenie wszyscy zebrani wysłuchali bajki pt.: „W Krainie Zuzi”, którą odczytała Edyta Stasiak – Sekretarz Stowarzyszenia.  Kre@ktywni dziękują za każdą z nadesłanych prac.
Specjalne podziękowania dla szanownego JURY za ocenę bajek oraz dla Starostwa Powiatowego w Sierpcu za wsparcie organizacyjne i udostępnienie sali.
Zachęcamy do lektury.
Elektroniczna wersja bajek dostępna na profilu FB Stowarzyszenia. Osobom zainteresowanym prześlemy plikpdf na email, prosimy tylko o stosowny komunikat na adres : stowarzyszenie-kreaktywni@wp.pl