Aktywny tydzień zimowy w OPP

Aktywny tydzień zimowy już za nami… Wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej uczestniczyli: w zajęciach plastycznych, taneczno-ruchowych i muzycznych. W celu upowszechniania czytelnictwa, nauczyciele zabrali swoich podopiecznych do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu, gdzie oprócz zajęć bibliotecznych, najstarsi uczestniczyli w warsztatach malarskich wzorując się na wystawie Wojciecha Witkowskiego.

Powstała piękna kolekcja koni w wykonaniu młodych artystów. Nasi wychowankowie brali udział w warsztatach psychologicznych, które poprowadziła pani Dorota Matyjasik – psycholog z MOPS-u. Zajęcia te były nauką radzenia sobie z własną i cudzą agresją.

W czasie warsztatów powstał „ kodeks zachowania wychowanków”.

Nie zabrakło wrażeń dla miłośników sztuki kulinarnej. Warsztaty żywieniowo – kulinarne wraz z pogadanką na temat zdrowego odżywiania się poprowadziła p. Sylwia Paradowska – dietetyk z Sierpca. Podczas tych zajęć wychowankowie wykonali sałatkę i pastę jajeczno – awokadową oraz zdrowe kanapki. Z tej wspaniałej uczty skorzystali nauczyciele i pracownicy OPP, którzy podziwiali umiejętności kulinarne swoich podopiecznych.

Z warsztatów artystycznych w naszej placówce skorzystali również podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Największym hitem ferii był wyjazd do Powiatowej Komendy Policji, gdzie wychowankowie mogli z bliska poznać trudną pracę policjantów. Oprócz zwiedzania, wychowankowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych

nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Aktywne ferie zakończyły się balem karnawałowym. W dobrym nastroju nasi wychowankowie opuścili mury placówki.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac naszych wychowanków, która znajduje się na parterze placówki.

Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu i nauczyciele dziękują za współpracę przy organizacji ferii:

• panu Mariuszowi Kryszkowskiemu – Komendantowi Powiatowemu Policji w Sierpcu,

• panu Dariuszowi Lewandowskiemu- młodszemu aspirantowi,

• pani Dorocie Matyjasik, psycholog z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierpcu,

• pani Sylwii Paradowskiej – Przyjazny Dietetyk z Sierpca,

• pani Beacie Smardzewskiej – Firma Transportowa Jantar,

• pani Justynie Koziczyńskiej – Zakład cukierniczo- piekarniczy w Sierpcu.