Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

,,A jednak warto..” – Spotkanie z dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem

,,A jednak warto..” – Spotkanie z dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem

Wykształcenie to dobro którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” – cytat J. Menandera najlepiej oddaje ideę cyklu spotkań ,,A jednak warto..”, które są organizowane przez Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W mury szkoły są zapraszani absolwenci, którzy osiągnęli sukces zawodowy.

8 marca 2019 r. odbyło się spotkanie z dr. hab. n. med. Piotrem Janikiem – znanym i cenionym neurologiem, Absolwentem LO. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, zawierającej m.in. zdjęcia z czasów kiedy nasz Gość był uczniem liceum. Niespodzianką dla naszego Absolwenta była wizyta jego szkolnych kolegów i koleżanek oraz wychowawczyni pani Ewy Nowakowskiej, wieloletniej dyrektor LO i nauczycielki języka niemieckiego – pani Alicji Kowalskiej. Była to znakomita okazja do wspomnień. Ponadto pan Piotr Janik odpowiadał na pytania uczniów: na czym polega Jego specjalizacja, jakie są zalety i wady pracy lekarza oraz jak kiedyś przebiegała rekrutacja na studia medyczne.

Nasz Gość przygotował prezentację zatytułowaną „Jak osiągnąć sukces?”. Zawarł w niej rady dla młodzieży, oparte na swoim doświadczeniu życiowym i zawodowym. Była to ważna lekcja dla wszystkich zgromadzonych, a w szczególności dla uczniów liceum, którzy już wkrótce będę musieli dokonać wielu życiowych wyborów.

Spotkanie umilały piosenki w wykonaniu Tatiany Waśko. Na zakończenie, pan Piotr Janik otrzymał od uczniów upominki, a pani dyrektor Ewa Jancewicz wręczyła pamiątkową książkę ze 100-lecia liceum. Było to niezwykłe i inspirujące spotkanie, które pokazało uczniom, że warto spełniać swoje marzenia.

Spotkanie zostało zorganizowane przez klasę 3 d wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Łukowską.

image_pdfimage_print
Skip to content