81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Dziś mija 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. 1 września 1939 roku dokładnie o godz. 4.47 niemiecki pancernik szkolny Schleswig-Holstein ostrzelał polską składnicę wojskową na Westerplatte, znajdującą się na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Władze Samorządowe Powiatu Sierpeckiego oddali hołd żołnierzom poległym za Ojczyznę. Złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Września 1939 r. i Armii Krajowej. W kampanii wrześniowej zginęło ponad 70 tysięcy polskich żołnierzy. Był to początek naszej narodowej martyrologii. Największy w historii świata konflikt zbrojny pochłonął 72 miliony ludzkich istnień. Dlatego dziś chylimy głowy przed poległymi, oddając szczególną cześć i szacunek tym, których już z nami nie ma.