Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

Pożar kurników

Pożar kurników

We wtorek, 20 sierpnia 2019r. strażacy w naszym powiecie zmierzyli się z żywiołem ognia. Płonęły kurniki przy ul. Mickiewicza. Dym widoczny był z odległości kilku kilometrów. 

W trakcie dogaszania pierwszego kurnika, zaczął płonąć drugi. Strażacy próbowali nie dopuścić, by ogień rozprzestrzenił się. Akcja gaśnicza trwała ponad 12 godzin i uczestniczyło w niej 24 jednostki straży pożarnej. W obu kurnikach znajdowało się ok. 30 tysięcy sztuk kurcząt.

– Chciałem podziękować Staroście Sierpeckiemu Mariuszowi Turalskiemu , który po przybyciu na miejsce pożaru poprosił o informacje o stanie sytuacji i zapytał o potrzeby związane z prowadzoną akcją gaśniczą. Dzięki decyzjom Starosty na miejsce akcji dowieziono posiłek regeneracyjny i wodę dla strażaków. Dzięki wsparciu Starosty i Wójta Gminy Sierpc Krzysztofa Korpolińskiego uruchomiono hydranty będące w jurysdykcji Gminy Sierpc, które z uwagi na znaczący spadek ciśnienia przy miejskich punktach poboru wody – były jedyną alternatywą dla sprawnego przeprowadzenia skutecznej akcji gaśniczej. Tuż po 23.00 Starosta zapewnił również wsparcie sprzętu ciężkiego w postaci koparki – niezbędnej do prac rozbiórkowych. – st. bryg. Marcin Strześniewski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.
– Chciałem podziękować strażakom z KP PSP Sierpc oraz wszystkim druhom z OSP za wspaniałą postawę podczas akcji gaśniczej – podsumował Starosta Sierpecki Mariusz Turalski.

image_pdfimage_print
Skip to content