Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Sierpcu

„Monitoring jednostek administracji woj. mazowieckiego pod kątem dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”

„Monitoring jednostek administracji woj. mazowieckiego pod kątem dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”

Powiat sierpecki uczestniczył w realizacji projektu: „Monitoring jednostek administracji woj. mazowieckiego pod kątem dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Głównym celem projektu było dokonanie przeglądu zadań jednostek administracji rządowej i samorządowej w woj. mazowieckim pod kątem dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Przegląd dotyczył monitoringu zadań 50 jednostek administracji samorządowej i rządowej działającej na terenie woj. mazowieckiego. Powiat sierpecki był jednym z nich.

Działania monitoringowe polegały na:

🚨analizie realizowanych zadań jednostek administracji rządowej i samorządowej;
🚨opracowaniu, dla wszystkich jednostek objętych przeglądem, zaleceń i rekomendacji pod kątem dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych;
🚨monitorowaniu wdrożenia rekomendacji w analizowanych jednostkach.

Projekt jest realizowany w partnerstwie przez trzy organizacje pozarządowe:
– Polski Związek Niewidomych
– Fundację SYNAPSIS
– Fundację Polska Bez Barier.

Okres realizacji projektu: 01.01.2017 – 31.12.2018.
Wartość projektu: 1.699.999,98 zł.
Dofinansowanie projektu z UE: 1.432.759,98 zł

image_pdfimage_print
Skip to content