Długo wyczekiwany tomograf komputerowy dotarł do Sierpca‼️

Obecnie trwają działania adaptacyjne pomieszczeń oraz instalacja urządzenia, które już wkrótce będzie służyć pacjentom. Jest to potężna inwestycja, z której będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy powiatu sierpeckiego, ale i mieszkańcy powiatów ościennych. Zakup tomografu komputerowego jest efektem starań Zarządu Powiatu Sierpckiego, wspartego przez Radę Powiatu.👥
🗯,,Uruchomienie pracowni tomografii komputerowej bylo wielkim marzeniem, tak moim, jak i Wicestarosty Jarosława Ocickiego. Pamiętam, że jeszcze w IV kadencji Rady Powiatu, obecny Wicestarosta zgłaszał postulaty zakupu tego urządzenia. Dziś mam poczucie, że warto było wspólnie walczyć o te marzenia, bo wielu mieszkańców powiatu sierpckiego na nas liczyło. Teraz na początku VI kadencji po raz kolejny pokazujemy, że znowu dotrzymujemy słowa. W imieniu Zarządu jeszcze raz dziękuję całej Radzie Powiatu, a szczególnie Dyrektorowi SPZZOZ w Sierpcu Panu Robertowi Makówce za jego zaangażowanie i determinację w finalizacji tego projektu”- podsumował Starosta Sierpecki Mariusz Turalski.
📆Planowany termin uruchomienia pracowni tomografii komputerowej to koniec sierpnia 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ ‼️‼️‼️