Archive for Listopad, 2019

Konsultacje projektu „Programu opieki nad zabytkami Powiatu Sierpeckiego na lata 2020-2023”.

sierpecki_pr._op._zab._2020-2023

XVI Sesja Rady Powiatu

Mazowieckie rezerwaty przyrody

Ile jest rezerwatów w województwie mazowieckim? Który z nich jest najmniejszy, a który największy? Jakie zwierzęta znajdują schronienie w rezerwatach? Co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do ochrony tych najcenniejszych obszarów? O tym wszystkim mowa w filmie „Mazowieckie rezerwaty przyrody”. (więcej…)

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada w dniu święta Pracownika Socjalnego Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Przemysław Burzyński w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sebastiana Szczypeckiego i radnych powiatowych Pani Ewy Nowakowskiej i Pana Marka Chylińskiego odwiedzili powiatowe placówki socjalne. Radni wizytację rozpoczęli od Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Następnie udali się do Szczutowa, gdzie odwiedzili Powiatowy Dom Pomocy Społecznej i Powiatowy Dom Dziecka. Przewodniczący w imieniu całej Rady Powiatu Sierpeckiego życzył wszystkim pracownikom zdrowia, wytrwałości i cierpliwości w wykonywaniu tak odpowiedzialnego, ważnego i trudnego zawodu. Skierował duże słowa uznania w kierunku pracowników za to, że niosą pomoc ludziom potrzebującym, często kosztem siebie i własnej rodziny. Radni wręczyli na ręce wszystkich pracowników kwiaty i szczere podziękowania. (więcej…)

Zaprzysiężenie Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu

W dniu dzisiejszym podinspektor Jarosław Ciarka odebrał nominację na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu, którego obowiązki pełnił przez ostatnie tygodnie. Wręczył ją mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego Policji. Starosta Sierpecki Mariusz Turalski pogratulował podinspektorowi Jarosławowi Ciarce objęcia funkcji Komendanta Powiatowego Policji oraz podziękował za dotychczasową współpracę. Życzył sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym. (więcej…)

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada 2019 r. swoje święto obchodzili Pracownicy Socjalni. Dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń w obszarze pomocy społecznej. Pracownik socjalny to osoba, która wykonuje pracę na rzecz drugiego człowieka. Wymaga ona szczególnej wrażliwości i empatii. Starosta Sierpecki Mariusz Turalski oraz Wicestarosta Sierpecki Jarosław Ocicki odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu,by osobiście złożyć życzenia wszystkim pracownikom placówek. ,,Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Wasza praca jest trudna i odpowiedzialna, wymagająca ofiarności i zaangażowania.

• ikony - informacje różne

togatus

• Ikony instytucji - prawa kolumna witryny

Modr Mazowsze - ikona ZPP - ikona Basen w Sierpcu - ikona Mosir Sierpc - ikona TV Sierpc - ikona Mrot - ikona Eurorenoma - ikona